ZNAJDŹ LOKAL

ZNAJDŹ LOKAL:

28 lutego w Forcie Sokolnickiego odbyło się spotkanie z Andrzejem Wajdą. Wydarzenie zorganizowane zostało przez samorząd Dzielnicy Żoliborz. W trakcie spotkania złożono Jubilatowi gratulacje i życzenia z okazji dziewięćdziesiątych urodzin.

11 lutego 2016 roku obchodziliśmy 72. Rocznicę stracenia Hanny Czaki „Heleny”, która zginęła 11 lutego 1944 roku. W trakcie obchodów wiązankę kwiatów pod pamiątkową tablicą złożył zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz – Grzegorz Hlebowicz oraz sekretarz zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego dla Dzielnicy Żoliborz – Ryszard Pikuła.

5 lutego 2016 roku na lodowisku OSIR-u na Żoliborzu odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów żoliborskich szkół podstawowych. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji „Zima w Mieście 2016”. Frekwencja jak zawsze dopisała. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym balu karnawałowym w 2017 roku.

22 stycznia 2016 roku na Żoliborzu odbyły się obchody 153. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Na dziedzińcu Muzeum X Pawilonu odbyła się uroczystość, na którą przybyły delegacje urzędów centralnych, samorządów, organizacji społecznych oraz kombatanckich.

W dniach 25 stycznia – 19 lutego na Żoliborzu trwać będą konsultacje społeczne dotyczącego ruchu rowerowego i pieszego na terenie dzielnicy. Przedmiotem tych konsultacji będzie projekt zatytułowany „Koncepcja rozwiązania ruchu rowerowego i pieszego w Dzielnicy Żoliborz w związku z projektami zgłoszonymi do budżetu partycypacyjnego wraz z analizą ruchu”.

9 stycznia 2016 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Żoliborz odbył się Dzielnicowy Maraton Pisania Projektów do budżetu partycypacyjnego 2017. Przypominamy, że czekamy na Państwa pomysły i projekty jeszcze do 15 stycznia br. Dyżury konsultacyjne odbędą się 11 i 14 stycznia w godzinach 15.00-18.00 w Sali Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

16 grudnia w Domu Pielgrzyma „Amicus” na Żoliborzu można było usłyszeć na żywo kolędy i pastorałki wykonaniu uczestników zajęć wokalnych w Ognisku. Na występ przybyli uczestnicy zajęć wraz ze swoimi rodzinami. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój.

16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 65 przy ulicy Mścisławskiej odbył się coroczny grudniowy turniej piłki siatkowej dla uczniów szkół podstawowych. Jak co roku w szranki stanęły zespoły z wielu szkół podstawowych. Nie obyło się bez emocji!

Aktywny wypoczynek możliwy jest także zimą! Miniony weekend upłynął na Żoliborzu pod znakiem sportu. 5 grudnia otworzone zostało żoliborskie lodowisko przy ulicy Potockiej 1, a 6 grudnia odbył się Żoliborski Bieg Mikołajowy, w którym dzieci i dorośli mogli spróbować swoich sił.

21 listopada 2015 roku obchodziliśmy 72. Rocznicę bohaterskiej śmierci Ludwika Bergera ps. „Goliat”. Przy ulicy Śmiałej na skwerze jego imienia odbyła się na Żoliborzu uroczystość upamiętniająca to wydarzenie. Delegacje złożyły kwiaty pod tablicami pamięci. Dzielnicę Żoliborz reprezentował zastępca burmistrza Grzegorz Hlebowicz.

11 listopada w Parku im. Stefana Żeromskiego przy kamieniach upamiętniających 15.  75. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Narodowego. Żoliborskie uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. św. Stanisława Kostki mszą świętą w intencji Ojczyzny.

Niedawno zakończyliśmy VI już edycję Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. 21 października 2015 roku w auli Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie odbyła się finałowa gala konkursu. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w kategorii „organizacje pozarządowe” zdobył projekt „Dom od środka”.